Priprave na nacionalne poklicne kvalifikacije za brezposelne osebe v letu 2016

Sporočamo vam, da bomo na MOCIS-u od junija/julija do novembra 2016 izvajali priprave na naslednje NPK:

• Socialni oskrbovalec na domu (104 ure)
  • Računovodja za manjše družbe, samostojne podjetnike in zavode (104 ure)
  • Posrednik za nepremičnine (104 ure)

Priprave financira Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport, hkrati so brezposelne osebe, prijavljene na Zavodu za zaposlovanje, upravičene tudi do potnih stroškov in dodatka za aktivnost.

Priprave so namenjene vsem brezposelnim v Koroški regiji, prijavljenih na Zavodu za zaposlovanje. Tisti, ki vas omenjeno izobraževanje zanima, se oglasite pri svojih svetovalkah na uradih za delo.

Vstopni pogoji za NPK socialni oskrbovalec na domu:

• končana osnovna šola,
  • vsaj 5 let delovnih izkušenj na področju dela z ljudmi ali vsaj 1 leto delovnih izkušenj na področju socialne oskrbe starejših, invalidnih idr. oseb s posebnimi potrebami (tudi neformalne izkušnje) in
  • starost vsaj 23 let.

Vstopni pogoj za NPK računovodja za manjše družbe, samostojne podjetnike in zavode:

• srednja strokovna oz. srednja splošna izobrazba.

Vstopni pogoji za NPK posrednik za nepremičnine:

• višješolska strokovna izobrazba ali
  • srednješolska strokovna izobrazba in najmanj tri leta delovnih izkušenj na področju posredovanja nepremičnin pred 24. 5. 2003 in pozitivno mnenje Ministrstva za okolje in prostor ali
  • srednješolska strokovna izobrazba in najmanj tri leta delovnih izkušenj pri prodaji nepremičnin investitorja pred 24. 5. 2006 in pozitivno mnenje Ministrstva za okolje in prostor.

Programe bomo izvajali v skupini najmanj 12 udeležencev. Več informacij: Urška, 02 88 46 409, urska.novak@mocis.si