! SPREMENJENA LOKACIJA: MKC SLOVENJ GRADEC !

Parado učenja – Dan učečih se skupnosti – ki jo organiziramo v Slovenj Gradcu, bomo zaznamovali s sloganom – »Mar mi je.«. Festivalski del Parade »Sejem vrednot«, bo potekal v mestnem jedru Slovenj Gradca. S stojnicami, spremljajočimi delavnicami in drugimi aktivnostmi bomo znova za dan oživili staro mestno jedro. Na glavnem odru v mestnem središču in vzdolž Trga svobode (proti cerkvi sv. Elizabete)  bo potekal bogat večgeneracijski program s pričetkom ob 10. uri. Glasbeni gostje, ki »jim je mar« bodo Jadranka Juras in trio Okustični ter Zlatan Čordić – Zlatko. Vrhunec festivalskega dela Parade učenja 2019 v Slovenj Gradcu bo oblikovanje živega napisa »Mar mi je.« Vas zanima kaj bo to?

Pridite in boste izvedeli!

Nadaljevali bomo s strokovnim delom – ob 13.30, v Wolfovi dvorani Spominskega muzeja Huga Wolfa, ki se nahaja v njegovi rojstni hiši, na Glavnem trgu 40 – z okroglo mizo in gostjami, ki »jim je mar«: Vlasto Nussdorfer, bivšo varuhinjo človekovih pravic, Uršo Zgojznik, ambasadorko PU 2019, Slovenko leta 2018, aktivistko in predsednico društva Ekologi brez meja ter Aniko Popič, koroško humanitarko in športnico. Dogajanje bodo popestrili nastopi učencev Glasbene šole Slovenj Gradec in Kreativne šole glasbe – eNota. Druženje bomo zaključili z vodenim ogledom po Spominskem muzeju Huga Wolfa.