Spoštovani,

MO Slovenj Gradec je skupaj z MOCIS-om, Centrom za izobraževanje odraslih, in
Zdravstvenim domom Slovenj Gradec zasnovala nov projekt, ki bo s širokim naborom
različnih vsebin krepil razvoj medgeneracijskega sodelovanja v naši občini.
V ta namen ustvarjamo poseben prostor za kakovostno preživljanje prostega časa in
druženje, ki bo spodbujalo socialno vključevanje vseh generacij v skupnosti.

Zato vas vabimo na
URADNO OTVORITEV

VEČGENERACIJSKEGA CENTRA »ANDEŠKI HRAM«,

ki bo potekala
v sredo, 14. novembra 2018,
s pričetkom ob 17.00 uri,

v atriju Andeškega hrama (Glavni trg 28a, Slovenj Gradec).

Navzoče bodo nagovorili župan MO Slovenj Gradec, Andrej Čas; direktorica MOCIS-a, Sonja
Lakovšek; direktorica Zdravstvenega doma Slovenj Gradec, Marjeta Vaupot in direktor

Podjetniškega centra, David Valič.

Dogodek bomo popestrili z glasbenimi nastopi različnih generacij in s pogostitvijo.
Za otroke bo v prostorih Andeškega hrama na voljo tudi igralni kotiček.

Večgeneracijski center Andeški hram ponuja varen in dostopen prostor, namenjen neformalnemu druženju, sodelovanju, prenosu znanja in aktivnemu učenju v vseh življenjskih obdobjih. Skozi pestre aktivnosti in vsebine omogoča socialno vključevanje vseh generacij v skupnosti ter gradi solidarnost, razumevanje in medsebojno pomoč.

KOMU JE NAMENJEN?

Center je namenjen:
• otrokom, mladostnikom, mamicam/očetom z dojenčki, družinam, odraslim, upokojencem in vsem ostalim, ki si želijo aktivno preživljati svoj prosti čas;
• obiskovalcem, prostovoljcem in organizacijam z raznovrstnimi izkušnjami, znanji in spretnostmi, ki bi aktivno sodelovati pri oblikovanju in izvajanju programov. Obiskovalcem je na voljo družaben prostor, kjer najdejo različne igre, didaktične pripomočke, knjige, časopise …
Poseben prostor je namenjen družinam z majhnimi otroki, kjer starši lahko v miru poklepetajo in si privoščijo kavo ali čaj, otroci pa imajo na voljo varno in prijetno okolje za igro. Prostori bodo opremljeni tudi s previjalnico, v čajni kuhinji si bodo obiskovalci lahko postregli s toplimi napitki in prigrizki.
Za vsak mesec je na voljo program stalnih, ponavljajočih in enkratnih aktivnosti:
– družabne, ustvarjalne, rekreacijsko-gibalne in druge prostočasne aktivnosti,
– srečanja mamic/očetov z majhnimi otroki,
– urice za utrjevanje znanja tujih jezikov in slovenščine,
– bralni in glasbeni večeri,
– počitniške aktivnosti in občasno varstvo otrok,
– igre in neformalno druženje ob kavi/čaju,
– medgeneracijski zajtrki in druge kulinarične aktivnosti,
– predavanja na temo medgeneracijskega sodelovanja in drugi dogodki, ki jih bomo skupaj z uporabniki vodili zaposleni in prostovoljci.

Vključitev uporabnikov je prostovoljna in brezplačna.